Czym zajmuje się technik informatyk

Technik informatyk – potrzebny zawód

Informatyka jest bardzo obszerną branżą zarówno pod względem rodzaju pracy dla informatyków, jak i różnorodnością zawodów. Jednym z nich jest technik informatyk. Miano tego zawodu możemy osiągnąć już po ukończeniu szkoły średniej, a dokładniej – technikum. Natomiast czym zajmuje się technik informatyk? Praca takiej osoby na pewno nie jest nudna!

Obowiązki technika informatyka

Technik informatyk to krótko mówiąc osoba, dzięki której wszystko działa tak, jak powinno. Informatyk szczególnie dba o cyberbezpieczeństwo, a do jego zadań należy także: konfigurowanie i administrowanie wewnętrzną siecią firmową. Osoba ta zna przynajmniej podstawy języków programowania, administrowania i zarządzania bazami danych oraz bezproblemowo posługuje się różnymi systemami operacyjnymi. Technik informatyk może zajmować się również konfiguracją urządzeń peryferyjnych, np. drukarek, skanerów, telefonów stacjonarnych.

Zawód przyszłości

Pomocy techników informatyków może potrzebować każdy z nas, a szczególnie ktoś, kogo wiedza informatyczna kończy się na włączaniu i wyłączaniu komputera. Technicy zajmują się konfiguracją komputerów i instalacją potrzebnego oprogramowania, w tym wgrywaniem systemów operacyjnych. Z uwagi na duże zapotrzebowanie techników informatyków, jest to bardzo dobry wybór. Zawód ten jest przyszłościowy, a ze względu na coraz to nowsze rozwiązania technologiczne popyt na informatyków będzie jeszcze większy. Po zdobyciu takiego zawodu z branży IT istnieje możliwość dalszego rozwoju, na przykład jako programista, co również jest prężnie rozwijającym się zawodem z wysokimi zarobkami.

Gdzie pracują technicy informatycy?

Miejsca pracy dla techników informatyków są bardzo różnorodne, bowiem mogą to być firmy typowo informatyczne, ale także agencje reklamowe, a nawet budynki użytku publicznego, tj. gminy, przedszkola, szkoły, biura, czy większe korporacje. Najkrócej mówiąc zapotrzebowanie na techników informatyków są wszędzie tam, gdzie obecna jest informatyka i używa się komputerów.

 

You may also like...