Rodzinna sesja zdjęciowa – czy w czasach smartfonów ma sens?

Fotografia to niesamowite medium. Ma moc zatrzymywania czasu i utrwalania zwykłych momentów, które po latach wydają się wręcz magiczne. Kiedyś była przywilejem dla wybrańców, obecnie, kiedy praktycznie każdy posiada aparat w telefonie, jest dostępna absolutnie dla każdego. Wystarczy nacisnąć guzik i zdjęcie gotowe. W związku z tym rodzi się pytanie, czy mając takie możliwości, zawodowa fotografia rodzinna jest w ogóle jeszcze potrzebna i czy warto chodzić na sesje zdjęciowe do fotografa?

Aparat w smartfonie – świetne narzędzie, z którego też trzeba umieć korzystać!

Ile dziennie robisz zdjęć smartfonem? 1? 2? Czy może czasem zdarza się ich kilkanaście, lub nawet kilkadziesiąt? A teraz zastanów się nad tym, co potem się dzieje z tymi kadrami. Przeglądasz je? Selekcjonujesz? Drukujesz i układasz w albumach, pozwalając by żyły i cieszyły? Czy może w momencie, w którym pamięć telefonu się przepełnia, archiwizujesz je w chmurze i nigdy więcej do nich nie wracasz?

Fotografia rodzinna – coś więcej niż pliki elektroniczne

Kiedy wybierzesz się na sesję do fotografa, masz gwarancję tego, że kadry, które na niej powstaną zostaną starannie wyselekcjonowane i wydrukowane. Niektórzy fotografowie w ramach swoich usług oferują również albumy z efektami sesji, zatem masz pewność, że zdjęcia będą żyły, bo Ty i Twoja rodzina będziecie do niej wracać wiele razy. Zupełnie inaczej niż w przypadku samych plików cyfrowych, które tkwią jedynie w pamięci telefonów i komputerów.

Fotografia rodzinna to też coś więcej niż same zdjęcia. To spotkanie z fotografem, w czasie którego masz okazję pobyć ze swoimi bliskimi. Skupić się na tym, co tu i teraz. Na relacji i miłości, która Was łączy. Fotografia rodzinna Warszawa to fajna przygoda, w czasie której powstają niesamowite kadry opowiadające Waszą historię. Często w sposób, który może Cię zaskoczyć, gdy oglądasz efekty sesji. Ale zazwyczaj są to zaskoczenia pełne wzruszeń.

Dobrze też pamiętać o sobie na rodzinnych fotografiach, by albumy były pełne Waszych wspólnych wspomnień. Przypomnij sobie czas, kiedy oczekiwaliście na przyjście dziecka na świat. Sesja ciążowa u fotografa wydawała się wtedy oczywista, prawda? Dlaczego więc nie kontynuować tej tradycji, gdy jest Was więcej i nie wybrać się na profesjonalną sesję rodzinną przynajmniej raz w roku? Będziesz mieć wtedy pewność, że wszyscy będziecie na zdjęciach, a fotograf zadba o ich jakość i zatrzymanie Waszych emocji w kadrach. Polecam rozważyć takie rozwiązanie, w końcu też jesteś częścią rodziny i dzieci na pewno chętniej będą wracać do zdjęć, na których jest również mama.

You may also like...